Ładowanie

WYKŁAD: Zagajnik: Baba Jaga – wyobrażenia, wierzenia, mity

WYKŁAD: Zagajnik: Baba Jaga – wyobrażenia, wierzenia, mity

Prezentujemy wykład z marca 2020 roku Małgorzaty Powroźnik „Baba Jaga – wyobrażenia, wierzenia, mity” przynależący do cyklu Zagajnik, który został poprzedzony wywiadem z autorką.

Organizatorami byli: Słowiańska moc oraz Wilki, Kruki i Niedźwiedzie. Spotkanie miało miejsce w katowickiej herbaciarni Teoria.

Opis wydarzenia

,,Kurzajki, obwisłe piersi, kościana noga – tak rysuje się popularny obraz jednej z najlepiej zachowanych w folklorze słowiańskich istot mitycznych. Jaka była jej dokładna charakterystyka? Czy i dlaczego pożerała dzieci? Dlaczego mieszkała w domku na koguciej nóżce? Odpowiedzi na te pytania niestety pozostają dla postronnych często niejasne. Warto więc może dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej postaci znanej ze słowiańskich baśni. Inicjatywa Wilki, Kruki i Niedźwiedzie wraz z portalem Słowiańska moc mają przyjemność zaprosić Was na wykład Małgorzaty Powroźnik pt. “Baba Jaga – wyobrażenia, wierzenia, mity”.” [źródło: facebook.com, dostęp: marzec 2020]

Strona wydarzenia  Słowiańska moc  Wilki, Kruki i Niedźwiedzie

Grafika miniatury | ,,Baba Jaga”, Allen Douglas | Strona twórcy

iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa informuje, że jest właścicielem użytego materiału wideo rejestrującego wykład, dzięki uzyskaniu zgody organizatorów w.w wydarzenia do rejestracji i rozpowszechniania. Wykład oraz wykorzystana grafika miniatury nie jest elementem własności Agencji.

Wywiad poprowadził i montował: Szymon Gilis
W ramach iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa

Zezwala się na udostępnianie materiału