Ładowanie

Muzyczna jesień 2020 [zestawienie]

Muzyczna jesień 2020 [zestawienie]

Jesień w tym roku nas nie rozpieszcza, więc muzyczny zastrzyk witaminowy będzie jak znalazł. Zapraszam Was do wysłuchania kilku moich propozycji i podzielenia się swoimi ulubionymi jesiennymi brzmieniami.

PotOCK

[Facebook] [Strona www]

Wokalistki zespołu Juzyna i zespół Body Mind Relation spotkali się w 2018 roku przy realizacji widowiska teatralnego „Pamiętnik Babiej Góry”. Zaiskrzyło, zabrzmiało i tak powstał zespół PotOCK. Ich muzyka to tradycyjne melodie karpackie w rockowej aranżacji, 5 kobiecych głosów, ludowe teksty i oryginalne brzmienie. Jeśli lubicie takie połączenia, to coś dla Was!

Ewelina Grygier

[Facebook] [Strona www]

Jeśli nieobce są Wam klimaty muzyki irlandzkiej i bretońskiej, a do tego lubicie improwizacje jazzowe i nieoczywiste instrumentarium, zapraszam do barwnego świata Eweliny Grygier – etnomuzykolożki, flecistki i kompozytorki. Wydana w 2019 roku płyta „Szplin” z powodzeniem rozproszy jesienny mrok i sprawi, że zza chmur wyjdzie słońce.

Deloraine

[Facebook] [Strona www]

Czeska propozycja dla miłośników akustycznego grania, literatury fantasy i legend. Wśród piosenek zespołu znajdziemy takie jak „Yennefer”, „Nilfgaard”, „Kaer Morhen” czy „Strzyga”. Ciekawe wokale, bogate instrumentarium i niebanalne aranżacje są warte uwagi. A jeśli będziecie mieli okazję, wybierzcie się na koncert. Deloraine robi prawdziwe show!

 

Lunatic soul

[Facebook] [Strona www]

Projekt Mariusza Dudy, lidera zespołu Riverside. Moją uwagę zwrócił szczególnie utwór „Navvie” z nadchodzącej płyty „Through Shaded Woods”, nawiązujący do słowiańskich zaświatów. Brzmienie i klimat intrygujące, dlatego polecam Waszej uwadze całą dyskografię.

Dzivia

[Facebook] [Instagram]

Muzyka tego białoruskiego zespołu porusza wszystkie struny duszy i przenosi w odległe rejony świadomości, skąd nie chce się wracać. Polecam szczególnie na długie jesienne wieczory.

Powyższe zestawienie jest subiektywne i przedstawia opinie autorki.

Autor artykułu: Adrianna Aminae Janusz (Runika)
W ramach iSAP- Słowiańska Agencja Prasowa
CC- BY- SA 3.0