Ładowanie

Słowiański Bestiariusz – sklep dla pasjonatów

Słowiański Bestiariusz – sklep dla pasjonatów

Artykuł sponsorowany

Jeszcze kilka lat temu rodzimowiercy i osoby zainteresowane mitologią Słowian obywały się bez takich zbytków jak związane z ich pasją ubrania, dodatki i gadżety. Również tak dziś popularne koszulki słowiańskie były wówczas rzadkością na rynku.

Co bardziej pomysłowe osoby uruchamiały pokłady kreatywności, projektując własną odzież czy biżuterię. Niewątpliwie miało to swój urok, szczególnie jeśli twórca mógł pochwalić się szeroko rozumianym talentem plastycznym. Jednak prawda jest taka, że brakowało interesującej oferty odzieży stworzonej z myślą o tej szczególnej grupie odbiorców. Było jasne, że konieczne jest stworzenie sklepu słowiańskiego, zaspokajającego  ich potrzeby. 

Koszulka “Leszy” ze sklepu Słowiański Bestiariusz.

Od pasji do sprzedaży

Jednym z pierwszych miejsc w sieci, wyspecjalizowanym w tematyce związanej z naszą rodzimą kulturą, jest Słowiański Bestiariusz. Dziś prędzej czy później trafiają do niego wszyscy internauci poszukujący odzieży słowiańskiej. Sklep cieszy się olbrzymią popularnością, być może dlatego, że wyrósł z pasji do słowiańskiej kultury, a nie chęci sprzedaży. Jego początek to skromny fanpage na FB, który powstał w 2014 roku i szybko zyskał spore grono odbiorców. Na tyle spore, że dwa lata później rozwinął się w blog, a następnie w sprzedaży pojawiły się pierwsze koszulki słowiańskie. Od tego momentu te trzy gałęzie rozwijają się sukcesywnie i uzupełniają wzajemnie. Klienci  sklepu inspirują  i realnie decydują, jakie produkty mają się w nim pojawić. Twórcy sklepu słuchają, co społeczność ma do powiedzenia na temat poszczególnych grafik i nadruków. Dzięki temu faktycznie odpowiadają na ich potrzeby.

Koszulka “Południca” ze sklepu Słowiański Bestiariusz.

Coś dla ciała i dla ducha

Skoro Słowiański Bestiariusz to nie tylko sklep internetowy, warto pochylić się na chwilę nad blogiem. Bądź co bądź skoro już kupujemy koszulki pogańskie, dobrze jest wiedzieć, czyj wizerunek na nich widnieje. Faktycznie na blogu znajdziesz informacje o większości symboli, bogów i demonów, które pojawiają się na nadrukach. Jeśli więc chcesz kupić, dajmy na to koszulkę z kołowrotem (czy też swarzycą, jak kto woli), na blogu bez problemu przeczytasz, jakie ma korzenie, symbolikę i znaczenie. Podobnie jest z innymi goszczącymi na produktach motywami, zaczerpniętymi z rodzimej mitologii i historii.

Koszulka “Slava” ze sklepu Słowiański Bestiariusz.

Słowiańskie ubrania — co konkretnie znajdziesz w ofercie?

Początki funkcjonowania Słowiańskiego Bestiariusza oparte były przede wszystkim na sprzedaży koszulek. Tego oczekiwali odbiorcy — koszulek z demonami i bogami. Później okazało się, że również inne rodzaje ubrań wzbudzają duże zainteresowanie. W tej chwili asortyment to nie tylko T-shirty a szeroka gama damskich i męskich bluz, podkoszulków i innych ubrań. Są one uszyte z dużą starannością z wysokiej jakości materiałów. Warto dokładniej przyjrzeć się innym kategoriom sklepu, bo ubrania to w tej chwili tylko część oferty. Znajdziesz w niej również akcesoria takie jak kubki, poduszki, torby i wiele innych rzeczy, w tym całkiem udany kalendarz oparty na dawnych wierzeniach naszych przodków. Jednak to koszulki słowiańskie w różnych opcjach i wzorach,  wciąż skupiają największe grono odbiorców.

Niezależnie od tego, czego szukasz, jeśli jeszcze nie masz za sobą zakupów w Słowiańskim Bestiariuszu, pora, żeby to zmienić.