Ładowanie

PATRONUJEMY! Uniwersum Powiernika

uniwersum powiernika

PATRONUJEMY! Uniwersum Powiernika

Mamy przyjemność poinformować, ze iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa została Patronem Medialnym cyklu książek z Uniwersum Powiernika.

„Młody mecenas był coraz bardziej zaintrygowany. Coś zaczęło się dziać, jeszcze dobrze nie wiedział co. Dotąd była tylko historia, zioła, czytanie znaków, szykowanie obrzędów, obcowanie z naturą. Teraz pojawiła się tajemnica. I to jakaś zakazana tajemnica. Rokicki był zachwycony czymś, co Marek mu opowiedział, ale co to było? I dlaczego Rokicki dotychczas to przed nim ukrywał? Co ma się wydarzyć na Szczodre Gody? Powiernik odpowie Wam na te wszystkie pytania, pod warunkiem, że uwierzycie i poczujecie ten tajemniczy boski świat.”

[iSAP: ,,Widzący”, czyli dalsze przygody Marka Lichockiego – recenzja]

Franciszek Piątkowski dał się poznać środowisku jako mistrz słowa od dwóch stron. Za dnia jest adwokatem prowadzącym własną kancelarię w Lublinie, ale gdy nadchodzi wieczór… Piątkowski to również pisarz, który powołał do życia Uniwersum Powiernika – kilkutomową powieść, która zdobyła gro fanów wśród czytelników książek a także słuchaczy audiobooków.

[iSAP: Powiernik, czyli przygody współczesnego Słowianina – recenzja i wywiad z autorem!]

Na Uniwersum Powiernika  składa się obecnie pięć książek:
– Powiernik
– Widzący
– Obrońcy
– Powiernik. Bogowie i stwory. Opowiadania
– Widzący. Bogowie i stwory. Opowiadania

Kilka słów o pierwszym tomie z Uniwersum Powiernika

„Powiernik” to powieść wydana własnym sumptem przez autora. I jak to z debiutami bywa, ma wady i zalety debiutu. Pomysł na fabułę jest ciekawy i oryginalny. W kancelarii lubelskiego rodzimowiercy Marka Lichockiego pojawia się tajemniczy Jan Rokicki, który proponuje mu wprowadzenie w arkana starej wiary i przejęcie funkcji Powiernika, którego zadaniem jest stanie na straży dawnej wiedzy, obyczajów i pozostawanie wiernym rodzimym bogom. Adwokat zgadza się na tę propozycję. Szybko okazuje się, że ta decyzja na zawsze zmieni jego życie i pozwoli odkryć tajemnice, których istnienia nie podejrzewał. Przyjaźń z ubożęciem, podróż w zaświaty czy spotkanie z wieszczym to tylko przedsmak tego, co czeka na nas w „Powierniku”. (fragment recenzji iSAP)

Zapraszamy do obserwowania kanałów społecznościowych Franciszka Piątkowskiego, twórcy Uniwersum Powiernika!

FACEBOOK: Uniwersum powiernika
WWW: Franciszek Piątkowski

Autorka notatki: Karolina Lisek
Dla iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa
CC BY-SA 3.0

Zdjęcie wyróżniające: Właść. Franciszek Piątkowski. Za zgodą.