Ładowanie

SLAVNI 2023 – konwent kultury rodzimej & złoty płomień kultury

SLAVNI 2023 – konwent kultury rodzimej & złoty płomień kultury

Slavni, to pierwsze w kraju wydarzenie skupione na literaturze, w trakcie którego chcemy przybliżyć czytelnikowi bogactwo historii i mitologii słowiańskiej, nordyckiej, celtyckiej, germańskiej oraz słowiańskiej kultury ludowej.

Wydarzenie będzie odbywało się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to panele dyskusyjne pomiędzy autorami książek, pisarzami, pracownikami naukowymi, przedstawicielami wydawnictw oraz czytelnikami, spotkania autorskie, wykłady i pogadanki przybliżające odwiedzającym kulturę, wierzenia, mitologię oraz codzienność dawnych Słowian.
 
Druga to strefa kramów wyrobów rękodzielnictwa związanego z wczesnym średniowieczem, tor łuczniczy, nauka fechtunku oraz liczne warsztaty na stoiskach wystawienniczych.
 
Miejsce, gdzie odbędzie się konwent Slavni, zostało starannie dobrane. Jest to Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, który jako partner wydarzenia, oddało do naszej dyspozycji cały obszar GPE, wraz z budynkami konferencyjnymi i sceną.
 
 
 
Oprócz Konwentu mamy przyjemność organizować ogólnopolski konkurs literatury słowiańskiej (i nie tylko): SLAVNI 2023 – Złoty płomień kultury ma na celu popularyzowanie i promowanie wartościowych treści, które krzewią zainteresowanie oraz wiedzę na temat różnych kultur rodzimych współegzystujących z kulturą słowiańską (k. celtycka, germańska, skandynawska itd.) 
SLAVNI
 
 
Autorka notatki: Karolina Lisek
W ramach iSAP – Słowiańskiej Agencji Prasowej