Ładowanie

Kaligrafia i pióra wieczne – Kaweco na SLAVNI 2023

Kaweco

Kaligrafia i pióra wieczne – Kaweco na SLAVNI 2023

Nieprzypadkowo na konwencie SLAVNI 2023 znajdziecie stoisko z wiecznymi piórami. Pióro to nie jest zwykły przedmiot piśmienniczy. Pióro potrafi być dosłownie wieczne — o ile się o nie odrobinę zadba.

Z piórem jest trochę jak z kotem: karmić trzeba, lejąc do niego atrament lub zakładając nowe naboje, nie porzucać a czasami, jak jest taka potrzeba – wykąpać. Czasami drapie lub wydaje dziwne dźwięki i lubi się turlać. Wieczne pióro to alternatywa dla komputera czy maszyny do pisania. Niby kłopotliwe w użytkowaniu, lecz przyjemność pisania stalówką na papierze — niezastąpiona. Wielu Waszych ulubionych autorów, także kilku z tych, których spotkacie na konwencie SLAVNI, swoje książki pisze właśnie piórem. Dopiero później powieść trafia na pendrive i do drukarni.

Pióra Kaweco. Na prawie cytatu.

Kaweco horonowym darczyńcą konwentu SLAVNI 2023

Kaweco jest firmą rodzinną z bardzo bogatą tradycją, założona została bowiem w roku 1883, czyli w 2023 roku obchodzi 140 urodziny. W latach 90-tych firma zaistniała w Polsce i ku zaskoczeniu właścicieli, przedmioty piśmiennicze Kaweco odniosły ogromny sukces. Przystępna cena i wysoka jakość wykonania oraz sięganie do swojej tradycji spowodowało, że pióra wieczne Kaweco znalazły wielu użytkowników i miłośników. Furorę zrobił kultowy już model Sport, który zaprojektowany został specjalnie na XX Igrzyska Olimpijskie. Ten kieszonkowy model pióra, po założeniu skuwki na korpus, staje się pełnowymiarowym narzędziem piśmienniczym. Sport można obecnie zakupić w wielu kolorach i wykonane z różnych materiałów np. żywicy epoksydowej, aluminium, miedzi, mosiądzu czy stali.

Kaweco

Innym lubianym modelem jest Liliput. Niewielkie, proste w swej formie pióro wieczne, które także po nakręceniu skuwki na korpus, staje się dużym piórem. Oczywiście każdy z tych modeli jest pomyślany w taki sposób, by użytkownik mógł dostosować swoje własne pióro do siebie. Możemy zatem osobno dokupić nakładany na skuwkę klips, który także jest oferowany w różnych wzorach.

Kaweco wychodzi także naprzeciw tym, którzy praktykują powrót do tradycji ręcznego pisania i notowania, a także kaligrafii. Swoje modele Student, Dia2 czy Special, firma kieruje do uczniów, projektantów oraz menadżerów. Ponadczasowy, klasyczny wygląd i elegancja wykonania w połączeniu z niezawodnością, sprawdzą się w każdych warunkach.

Pióra Kaweco. Na prawie cytatu.

Kaligrafia

Jeśli ktoś uczy się kaligrafii, może sięgnąć po tzw. maczankę Kaweco Special. To nic innego jak obsadka z możliwością założenia stalówki kaligraficznej. Wolisz wieczne pióro do kaligrafii? Żaden problem. Każdy krój pisma, możesz ćwiczyć, dobierając dedykowane stalówki (stalówki ścięte) do swojego pióra. Montaż ich jest wręcz banalny. Wystarczy stalówkę wykręcić z pióra razem z kołnierzem sekcji i wkręcić stalówkę np. o szerokości 1,5 mm i można swobodnie pisać italiką.

Podczas SLAVNI 2023 – Konwent kultury rodzimej będziecie mogli nie tylko zakupić pióra wieczne do codziennego pisania oraz kaligrafii, ale również wziąć udział w warsztatach kaligraficznych. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.slavni.isap.info.pl

Pióra Kaweco są bez wątpienia przyrządami piśmienniczymi, które łączą tradycję z nowoczesnością a mnogość modeli i barw z pewnością zadowoli każdego miłośnika odręcznego pisania.

ZOBACZ PIÓRA WIECZNE

 Artykuł sponsorowany 

Autor artykułu: Marcin Patela
Korekta: Karolina Lisek
W ramach iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa