Ładowanie

Słowiańska literatura podczas SLAVNI na kramie Repliki

Słowiańska literatura podczas SLAVNI na kramie Repliki

Na konwencie SLAVNI 2023 będziecie mogli zakupić nie tylko biżuterię i inne wyroby rzemieślnicze, ale również książki. Wśród wystawiających się wydawnictw pojawi się popularne Wydawnictwo Replika, które zasłynęło w środowisku dzięki swojej popularnonaukowej serii “Wierzenia i zwyczaje”.

Seria “Wierzenia i zwyczaje”. Wydawnictwo Replika. Na prawie cytatu.

W skład serii wchodzą pozycje poświęcone tematyce słowiańskiej demonologii i bóstw, a także czarownicom i procesom o czary w Polsce i Europie, rodzimym obyczajom, świętom i rytuałom oraz postaci diabła w podaniach i legendach.

Wśród autorów znajdują się tak znane i cenione nazwiska jak profesor Bohdan Baranowski, doktor Leonard Pełka czy profesor Aleksander Brückner.  Do najpopularniejszych książek z serii należą: „W kręgu upiorów i wilkołaków. Demonologia słowiańska”, „Polska demonologia ludowa. Wierzenia dawnych Słowian”, „Mitologia słowiańska i polska” czy niedawna premiera – „Słowiańskie baśnie i bajki”. 

W serii „Wierzenia i zwyczaje” do tej pory ukazały się:

„W kręgu upiorów i wilkołaków” , „Pożegnanie z diabłem i czarownicą”, „O hultajach, wiedźmach i wszetecznicach”, „Żywoty diabłów polskich”, „Polska demonologia ludowa „ ,”Procesy czarownic w Polsce”,

„Śladami pierwotnych wierzeń”, „W imię trzech diabłów”, „Młot na czarownice”,  „Młot na czarownice. Pars Tertia”, „U stóp słowiańskiego parnasu” , „Błazen”, „Diabeł w kulturze polskiej”, „Ludzie gościńca”, „Nauki tajemne w dawnej Polsce„ „Czarownicom żyć nie dopuścisz”, „Rytuały, obrzędy, święta”, „Mitologia słowiańska i polska”, „Szatan i demony”, „Słowiańskie baśnie i bajki”, „Świat Słowian”

Seria “Wierzenia i zwyczaje”. Wydawnictwo Replika. Na prawie cytatu.

 Artykuł sponsorowany