Ładowanie

Słowiańska literatura od Wydawnictwa Replika

Słowiańska literatura od Wydawnictwa Replika

W ofercie Wydawnictwa Replika znajdziecie wiele tytułów popularnonaukowych związanych ze światem słowiańskich mitów, zwyczajów i wierzeń, a także serię słowiańskich powieści fantasy czy pozycje skierowane do młodszego czytelnika.

Bestsellerowa seria WIERZENIA I ZWYCZAJE skupiona jest na słowiańskich (i nie tylko!) wierzeniach, mitach, demonologii i obyczajach. Oprócz świetnie i przystępnie napisanych pozycji popularnonaukowych takich jak kultowa już „Polska demonologia ludowa” i inne opracowania doktora Leonarda Pełki czy Bohdana Baranowskiego albo „Mitologii słowiańskiej i polskiejAleksandra Brucknera znajdziecie w niej także zbiory baśni i legend różnych kultur, m.in. „Baśnie wschodniosłowiańskie”, „Legendy Indian Ameryki Północnej” czy „Opowieści ludowe Bengalu”. 

Wydawnictwo Replika. Seria „Wierzenia i zwyczaje”.

Ponadto w serii znajdują się pozycje naukowe związane z tematyką czarownic, czarów i procesów o czary tak w Polsce, jak i w Europie. Seria wciąż się rozwija, a mnogość tematów sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie!

Wydawnictwo Replika. Młot na czarownice. Literatura Słowian
Wydawnictwo Replika. Czarownice i wiedźmy.

Seria „SŁOWIAŃSKIE ŚWIATY”

Jest serią powieści fantasy pełnych słowiańskich wierzeń, legend, bogów i demonów. Piękne wydanie w twardej oprawie z barwionymi brzegami to prawdziwa perełka i ozdoba domowych biblioteczek, a seria w komplecie prezentuje się niezwykle efektownie!

To historie pełne szeptów magii i dawnych wierzeń, osadzone w różnych czasach, także współcześnie, które zachwycą fanów słowiańskich klimatów i dobrej fantastyki. Na Festiwalu spotkacie dwóch autorów powieści z serii „SŁOWIAŃSKIE ŚWIATY” – Elwirę Dresler-Janik (seria „LESZYGRÓD” – „CÓRKI BOGINI MOKOSZ” i „TOPIELICA Z MOKRADEŁ”) oraz Krzysztofa Jagiełło (seria „PIAST ZDOBYWCA”).

Wydawnictwo Replika. Słowiańskie Światy. Literatura Słowian
Wydawnictwo Replika. Słowiańskie Światy.

Seria „MŁODZI WOJOWIE” autorstwa Tomasza Kruczka 

„Młodzi wojowie” to fascynująca opowieść sprzed tysiąca lat, która przenosi czytelnika do początków państwa Polskiego. Inspiracją do powstania cyklu składającego się z trzech powieści: „Bitwa o słowiański gród”, „Wśród spalonych osad”, „Ostatnia wyprawa Wikingów” była rekonstrukcyjna przygoda Tomasza  Kruczka, który przez 10 lat prowadził  wczesnośredniowieczną drużynę Jaźwiec.  Akcja trzech książek osadzona jest w realiach Polski  wczesnopiastowskiej i propaguje takie wartości jak męstwo, przyjaźń i rodzina. Mimo że tytuł cyklu sugeruje do kogo jest on adresowany to jednak nie oznacza, że dorosły czytelnik nie znajdzie w nim niczego dla siebie. Świat przedstawiony w książkach Tomasza Kruczka jest na tyle uniwersalny, że każdy bez względu na wiek odnajdzie w nim coś dla siebie, te trzy powieści są doskonałym punkt wyjścia do zgłębiania historii. 

W jednym z wywiadów autor zauważył,  że celem cyklu jest: zaproszenie czytelników do wzięcia udziału w przygodzie. W przygodzie z historią. Jeśli jakiś nastolatek po przeczytaniu ,,Młodych Wojów” zacznie zwiedzać muzea, zamki i grody, zacznie czytać historyczne książki,  to znak że osiągnąłem swój cel.

Wydawnictwo Replika. Młodzi wojowie. Literatura Słowian
Wydawnictwo Replika. Młodzi wojowie.

Podsumowując

Wydawnictwo Replika oferuje bogaty wybór książek związanych z słowiańską literaturą, mitologią i dawnymi wierzeniami, które z powodzeniem łączą rzetelność naukową z literacką pasją. W serii „WIERZENIA I ZWYCZAJE” znajdziemy cenione opracowania o wierzeniach Słowian, demonologii i obrzędowości, takie jak dzieła Leonarda Pełki czy Aleksandra Brucknera, a także baśnie i legendy z różnych kultur.

Wydawnictwo Replika. Leonard J. Pełka.

Z kolei seria „SŁOWIAŃSKIE ŚWIATY” to pełne magii i bogów słowiańskie powieści fantasy, które zachwycą zarówno pasjonatów mitologii, jak i współczesnej literatury gatunkowej. Dla młodszych czytelników i fanów historii doskonałą propozycją będzie cykl „MŁODZI WOJOWIE” Tomasza Kruczka, który przenosi w realia Polski wczesnopiastowskiej. Replika trafia zarówno do miłośników nauki, jak i literatury pięknej, przyczyniając się do popularyzacji wiedzy o kulturze i duchowości dawnych Słowian.

Artykuł sponsorowany.