Ładowanie

Łysa Góra + AHEAD w Łodzi | 25 września 2020

Łysa Góra + AHEAD w Łodzi | 25 września 2020

25 września 2020 w Woolutrze (Łódź) zagra Łysa Góra w odsłonie heavy folkowej, towarzyszyć jej będą artyści z zespołu AHEAD!

Zapraszamy Was serdecznie, jako patroni medialni  tego elektryzującego wydarzenia!
Kto nie kojarzy Łysej Góry w “cięższej” odsłonie, niech koniecznie skorzysta z tej okazji. Bilety szybko się sprzedają, dlatego nie ma na co czekać!

Bilety – przedsprzedaż: 30 zł/ w dniu koncertu 40 zł

 

Łysa Góra

Facebook             Strona www                  Email

Zespół Łysa Góra to folkowa dusza mocno zakorzeniona w słowiańskiej ziemi, wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Łysa Góra to dwa projekty – heavy folkowym i akustyczny (folkowy z wykorzystaniem instrumentów ludowych).

W swojej heavy-folkowej odsłonie, w której zagrają na łódzkiej scenie w klubie Wooltura, poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Inspiracje czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Tworzą własne nieoczywiste aranżacje do istniejących utworów ludowych, ale także piszą własne teksty i melodie, komentując otaczający nas świat.

Jedno jest pewne – ciężko być obojętny wobec ich muzyki. Podwójna stopa, tłuste riffy, energetyzujące skrzypce, ciężki bas, przeplecione brzmieniem didgeridoo i drumli w niespotykany sposób w całość łączą potężne białe głosy.

Obecnie zespół pracuje nad czwartą w dorobku płytą, a trzecią z kolei heavy-folkową. Pełno w niej ciężkich smolistych progresywnych brzmień siedmiostrunowej gitary, czarcie kopyto perkusisty rozgrzewa się do czerwoności, a do białych głosów dołączają screamy i słowiańskie wielogłosowe wokalizy. Zapowiada się bardzo ciężko i klimatycznie. Kilka utworów z płyty pojawi się na wrześniowym koncercie.

Łysa Góra ma na swoim koncie masę koncertów, festiwali, turniejów, a także występy na żywo w TV i radiu. Współuczestniczyli w projektach muzycznych i filmowych. Ich charyzmatyczne występy sceniczne, to niesamowita dawka energii i klimatu rodem z Łysej Góry. [2]

AHEAD

Facebook         MySpace                Email

Zespół AHEAD to połączenie mocnych rockowych rytmów i melodyjnych riffów.
Najważniejsze są tu gitary oraz wokal nadający całości charakteru. Zespół ma na koncie
ponad sto koncertów. Występowali razem z takimi wykonawcami jak m.in. Artrosis, Pogodno,
Strachy Na Lachy, Farben Lehre czy Mech. [1]

Zapraszamy raz jeszcze!

Grafika informacyjna koncertu zespołu Łysa Góra, [2]

Literatura:
[1] https://www.facebook.com/events/3759774357385497, dostęp: wrzesień 2020[2] Informacja prasowa udostępniona przez zespół Łysa Góra
[2] Informacja prasowa przekazana przez zespół Łysa Góra

Autor notatki: Karolina Lisek
W ramach iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa
CC- BY- SA 3.0