Ładowanie

Poznań/ Muzeum Archeologiczne oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci dostępne on line

Poznań/ Muzeum Archeologiczne oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci dostępne on line

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci można już także zwiedzać on line. Dzięki temu na „wirtualny spacer” mogą się udać wszystkie osoby, które z różnych względów nie mają możliwości, aby odwiedzić muzeum osobiście.

Projekt “Muzeum pod wirtualną lupą” otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.

Jak podało Muzeum, w ramach projektu zeskanowano pięć wystaw stałych w Pałacu Górków oraz fragmenty ekspozycji w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci.

„Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie możliwości samodzielnego, wirtualnego zwiedzania. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z dóbr kultury osobom, które z różnych względów nie mają możliwości, aby złożyć wizytę w muzeum. Ponadto forma wirtualnego obcowania z dziedzictwem jest bliska osobom z młodszego pokolenia. Być może w ten sposób uda się zachęcić je do zwiększania świadomości historycznej” – podkreślono.

Muzeum Archeologiczne zapowiedziało, że swoją wirtualną ofertę będzie uaktualniało co tydzień. Obecnie można m.in. pogłębić swoją wiedzę dzięki nagraniom prezentującym omówienie muzealnych artefaktów – opisy tłumaczone są także na język migowy. Na stornie muzeum, oraz na profilach w mediach społecznościowych dostępne są również muzealne Vlogi,.

Częścią projektu “Muzeum pod Wirtualną Lupą” są ponadto zagadki graficzne i quizy oparte zarówno na zdigitalizowanych wystawach, oraz różnego rodzaju materiałach udostępnionych na stronach internetowych muzeum oraz rezerwatu. 

PAP – Nauka w Polsce, Anna Jowsa

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

Opublikuj komentarz