Ładowanie

Łysa Góra + Żmij | 10 października |VooDoo Club

Łysa Góra + Żmij | 10 października |VooDoo Club

Już 10 października będziemy mogli usłyszeć na żywo dwa fantastyczne zespoły tj. Łysą Górę (której trasę objęliśmy patronatem) oraz Żmij!
Nie przegapcie tego wydarzenia i koniecznie zarezerwujcie sobie wieczór na dobrą zabawę!

Koncert: Łysa Góra i Żmij
Data: 10 października 2020, 19:00
Miejsce: VooDoo Club, Warszawa
Bilety: 30 pln (przedsprzedaż w sieci GoOut) / 40 pln (dostępne na wejściu w dniu koncertu)

Plakat Łysa Góra i Żmij

Łysa Góra

[facebook] [strona www]

Zespół Łysa Góra to folkowa dusza mocno zakorzeniona w słowiańskiej ziemi, wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Łysa Góra to dwa projekty – heavy folkowym i akustyczny (folkowy z wykorzystaniem instrumentów ludowych).

W swojej heavy-folkowej odsłonie, w której zagrają na łódzkiej scenie w klubie Wooltura, poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Inspiracje czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Tworzą własne nieoczywiste aranżacje do istniejących utworów ludowych, ale także piszą własne teksty i melodie, komentując otaczający nas świat.

Jedno jest pewne – ciężko być obojętny wobec ich muzyki. Podwójna stopa, tłuste riffy, energetyzujące skrzypce, ciężki bas, przeplecione brzmieniem didgeridoo i drumli w niespotykany sposób w całość łączą potężne białe głosy.

Obecnie zespół pracuje nad czwartą w dorobku płytą, a trzecią z kolei heavy-folkową. Pełno w niej ciężkich smolistych progresywnych brzmień siedmiostrunowej gitary, czarcie kopyto perkusisty rozgrzewa się do czerwoności, a do białych głosów dołączają screamy i słowiańskie wielogłosowe wokalizy. Zapowiada się bardzo ciężko i klimatycznie. Kilka utworów z płyty pojawi się na wrześniowym koncercie.

Łysa Góra ma na swoim koncie masę koncertów, festiwali, turniejów, a także występy na żywo w TV i radiu. Współuczestniczyli w projektach muzycznych i filmowych. Ich charyzmatyczne występy sceniczne, to niesamowita dawka energii i klimatu rodem z Łysej Góry. [1]

Żmij

[facebook] [strona www]

Zespół nie przypadkiem zaczerpnął nazwę ze świata słowiańskich baśni i mitów. Wężokształtny stwór doskonale oddaje ducha magii, jaką staramy się wykreować na naszych koncertach. Grupę tworzą pasjonaci dawnych wierzeń i rodzimej mitologii, którzy postanowili przemieszać ludowe teksty i melodie z autorskimi. Pełne są one zarówno upiorów, mar i mrożących krew w żyłach obrazów, ale także i historii pięknych i wzruszających.[2]

Literatura:
[1] Informacja prasowa od zespołu Łysa Góra
[2] https://www.facebook.com/kapelazmij/, dostęp: wrzesień 2020

Autor artykułu: Karolina Lisek
W ramach iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa
CC- BY- SA 3.0