Ładowanie

Targi Książki 2022 w w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Katowice

targi książki katowice

Targi Książki 2022 w w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Katowice

Tegoroczne Targi Książki, odbywały się w dniach 04-06 listopada, jak zwykle w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Katowice. To trzydniowe czytelnicze święto obfitowało w szereg atrakcji.

Ponad 160 wystawców, spotkania z autorami, panele dyskusyjne, zajęcia dla najmłodszych czy wymiana książkowa. Na targach można było znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich, wartościowe książki z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej, poradniki, albumy i komiksy. W tym roku gościem specjalnym targów była Ukraina.
 
 
Na sobotnie targi dotarłem tuż po godzinie 11 i okoliczne parkingi były już w większości zajęte. Wstęp na targi jest bezpłatny, mimo to przy drzwiach wejściowych zebrał się spory ogonek. W ciągu godziny odwiedziłem stanowiska wydawnictw, które mnie interesowały.
 
Na dłużej zatrzymałem się przy Wydawnictwo Replika, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo BOSZ i Wydawnictwo Vesper. Szukałem oczywiście literatury w tematyce słowiańskiej. Trochę nawet znalazłem. Ba! Na jednym ze stoisk, w trakcie promocji pewnej książki, dostępna była Chusta Mocy! Nie skorzystałem, ponieważ w iSAPie czerpiemy moc przede wszystkim z wartościowej literatury.
 
Z roku na rok, na Katowickich Targach Książki przybywa wystawców i odwiedzających, co nas ogromnie cieszy. Mamy nadzieję, że za ilością będzie stała również jakość.
 
Autor artykułu: Marcin Patela
Korekta: Adrianna Patela
W ramach iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa