Ładowanie

PATRONUJEMY! Śladami słowiańskiej kultury na Bałkanach

PATRONUJEMY! Śladami słowiańskiej kultury na Bałkanach

Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wsparcia materialnego zrzutki, której celem jest badanie kultury słowiańskiej na Bałkanach. Projekt tak bardzo nam się spodobał, że objęliśmy go naszym patronatem medialnym. Dowiedzcie się więcej!

Chcemy niebawem opowiedzieć Wam o historii słowiańskich ziem na Bałkanach! Dlatego organizujemy wyprawę filmową na południe Europy, aby na miejscu nagrać dla Was – nasi Drodzy Widzowie – filmy o historii Bułgarii, Serbii, Chorwacji, a także Bizancjum, które z bałkańskimi Słowianami jest nierozłączne. Pokażemy historyczne miejsca, z którymi od 1500 lat związani są Słowianie i zobaczymy, ile dziś, w XXI wieku, z tej słowiańskiej tradycji przetrwało. – piszą organizatorzy zbiórki

Stowarzyszenie Słowian Doliny Wisłoki jest większości z Was zapewne dobrze znane – a jeżeli nie, to nadróbcie ich filmy na kanale YouTube, na których prezentują historie życia w dawnym grodzisku słowiańskim.

Organizatorzy planują zrealizować ponad 20 godzin filmów edukacyjnych dotyczących Słowian. Taką inicjatywę po prostu trzeba wesprzeć!

Ponadto dodają, że wyprawa trwać będzie około 20 dni i kosztować będzie około 20000 zł (paliwo, skromne noclegi, wyżywienie dla całej ekipy filmowej). Jak sami wiecie, kultura w naszym kraju nie jest wybitnie wspierana finansowo, a tak niszowe wciąż obszary jak kultura Słowian, zasługują na każdą naszą uwagę.

Stowarzyszenie zasłynęło nie tylko z profesjonalnie realizowanych filmów edukacyjnych, ale również z budowy osady słowiańskiej (o tym opowiada Ziemowit w filmie poniżej).

Dlatego dołączamy się do prośby Stowarzyszenia i zachęcamy Was do wpłacenia na ten szczytny cel.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

 

Autorka notatki: Karolina Lisek
W ramach iSAP- Słowiańska Agencja Prasowa