Ładowanie

XI Wiec Rodzimowierców Słowiańskich w Zaniemyślu

ogólnopolski wiec rodzimowierczy XI, pałac rogalińskich

XI Wiec Rodzimowierców Słowiańskich w Zaniemyślu

Ogólnopolski Wiec Rodzimowierczy to wydarzenie, które raz do roku gromadzi przedstawicieli (delegatów) różnych gromad rodzimowierców słowiańskich z Polski. W tym roku Gospodarzem Wiecu była Gromada Jawor, a samo wydarzenie odbyło się w Zaniemyślu nad Jeziorem Raczyńskim.

XI Ogólnopolski Wiec Rodzimowierczy miał przede wszystkim formę dyskusji, na temat podstaw mitologicznych obrzędowości cyklu rocznego. Z naszej perspektywy, była ona niezwykle dynamiczna i owocna we wnioski.
 
W wydarzeniu wzięły udział: Gniazdo Jutrzenka, Gniazdo Wilk, Krąg Radogost, Kompania Zmierzchu, Krucze Gniazdo, Rodzima Wiara, Gromada Swarga, Gromada Watra, Swarga Podkarpacie, Gontyna, Bialozar, Gromada Raróg, Stowarzyszenie Kałdus, oraz Gromada Jawor (gospodarze tegorocznego wydarzenia)
 
Spotkanie trwało przez trzy dni. W piątek, żerca Gromady Jawor – Bartosz Podemski zorganizował wycieczkę do starych dębów, stanowiących pomniki przyrody, które porastają park dookoła Pałacu w Rogalinie.
 
Dziękujemy za możliwość udziału oraz zgodę na publikację zdjęć. A wszystkich zainteresowanych duchową aktywnością w zakresie Słowiańszczyzny, zapraszamy do obserwacji profilu Ogólnopolski Wiec Rodzimowierczy oraz kontaktu z poszczególnymi gromadami w wybranych regionach.
 

Opublikuj komentarz